This is alternative content.

21.02.2020    svátek má Lenka

Uzamykací systémy

Komplexní systémy s hierarchickým uspořádáním klíčů. Vedle tzv. generálního klíče pro veškeré zámky v objektu (objektech) existují kombinace skupinových, podskupinových a vlastních klíčů s prakticky libovolným nadefinováním přístupů jejich vlastníků. 

 

 

 Jednomu generálnímu klíči (GHS), který otevře všechny dveře v budově, jsou v hierarchickém uspořádání podřazeny hlavní klíče (HS). Hlavním klíčům, které otevírají všechny dveře určených skupin, jsou podřazeny skupinové klíče (GS). Skupinové klíče otevírají všechny dveře určené skupiny.

 

 

 

Jak objednat :  

 1. Typ vložky (provedení, velikost, povrchová úprava)
 2. Standardní povrchová úprava:
  • matná mosaz MS
  • matná poniklovaná mosaz (Ni)
  • leštěná mosaz (Msp), speciální povrchová úprava za příplatek (poze u typů MCS, 3KS, DUAL) 
 3. Číslo uzamykacího systému (pokud již existuje)
 4. Informace o speciálním provedení vložky jako např.:
  • s ochranou válce proti vytržení (KZS)
  • s ochranou proti roztržení (ARS)
  • vložku lze otevřít z druhé strany i při zasunutém a pootočeném klíči (BSZ)
  • ochrana vložky proti prachu a povětrnostním vlivům (SSW).
 5. Počet klíčů
 6. Údaj napravo/nalevo (pokud je zapotřebí uvádět)

Pro určení přesného rozměru cylindrické vložky musí být kromě tloušťky dveří zohledněno i použité kování nebo rozeta (je zapotřebí připočítat k tloušťce dveří). U dveří s falcem je dále nutné zohlednit posunutou osovou polohu středu zadlabacího zámku. Rozměr cylindrické vložky stanovíme po instalaci zadlabacího zámku, a to tak, že od středu závory zadlabacího zámku naměříme nejprve rozměr A (nalevo od středu - viz. obrázky níže) a poté od středu závory rozměr B (napravo od středu závory - viz. obrázky níže). Rozměr cylindrické vložky je odstupňován po 5 mm a musíme ho zvolit s ohledem na použité kování. U vnějších, bezpečnostních nebo jinak z bezpečnostních důvodů důležitých dveří by rozměr vložky měl být stanoven tak, aby cylindrická vložka lícovala s vnějším okrajem bezpeč- nostního kování, resp. aby nepřečnívala o více než 3 milimetry přes vnější okraj kování.

 

Uzamykací plán uzamykaci plan