This is alternative content.

21.02.2020    svátek má Lenka

Kamerové systémy

Kamerové systémy

CCTV – „Close circuit television" neboli uzavřené televizní okruhy (také průmyslová televize) se staly nedílnou a důležitou součástí bezpečnostních a dohledových systémů v administrativě, průmyslu, obchodu, ale i v privátní nepodnikatelské sféře. S úspěchem jsou instalovány nejen v oblasti samotné bezpečnosti, ale také pro potřeby sledování provozu technologických a výrobních celků, dopravy apod. Výhodou těchto systémů je jejich variabilita, která ale na druhé straně podmiňuje nutnost vždy koncipovat systém jednak na základě požadavků zákazníka, ale také v souladu s podmínkami v místě instalace.

Men's Watches

Základní komponenty kamerových systémů https://unique-watch.bytelove.org

Kamery :
Jsou základním stavebním prvkem každého kamerového systému. Kamery se dělí na černobílé, barevné a provedení „DEN-NOC“ (při nedostatku světla kamera automaticky přepne z barevného režimu do černobílého) a dále pak na statické a otočné.

Objektivy :
Nezbytným příslušenstvím kamery je objektiv – důležitým parametrem pro výběr vhodného objektivu jsou ohnisko resp. záběrový úhel a světelnost.
» Objektivy s pevným ohniskem – pro sledování jednoznačně zadané scény bez možnosti
změny
» Objektivy s manuálně nastavitelným ohniskem (vari fokal) – umožňují v místě instalace
(v závislosti na rozsahu ohniska) přesné nastavení snímaného obrazu (pokud nebyl tento
požadavek přesně definován v zadání) a jeho případnou následnou změnu bez nutnosti
výměny objektivu
» Motoricky ovládané ZOOM objektivy – používají se převážně pro otočné kamery, zaostřují
se dálkovým povelem podle momentální polohy kamery


Monitory :
Tvoří nedílnou součást každého CCTV systému. Standardně jsou dodávány černobílé i barevné monitory s úhlopříčkou obrazovky 9 - 21". Dříve se používala výhradně klasická obrazovka, dnes se vzhledem ke klesající ceně stále častěji používají LCD monitory. LCD monitory mají výhodu v menším zrakovém zatížení obsluhy, delší životnosti, menším rozměrům (je možné je zavěsit na zeď) a nižším energetickým nákladům (při plném provozu vykazují LCD monitory oproti klasickým CRT monitorům úsporu ve spotřebě energie průměrně o 70%). Neprodukují téměř žádné škodlivé záření, mají plochou obrazovku s dokonalou geometrií obrazu a stabilní ostrý obraz bez blikání. Proto je vhodné je použít jako přehledové. Při výběru těchto monitorů je však třeba vzít v úvahu jejich zobrazovací schopnosti (zvláště při černobílém provozu), rychlost odezvy a v neposlední řadě velikost úhlu pohledu. Doporučujeme 170°(H)/170°(V), což však splňuje zatím málo typů.


Zařízení pro zpracování snímaného obrazu :
Kamerový přepínač - zajišťuje postupné zobrazování záběrů z připojených kamer. K přepínání jednotlivých vstupů dochází automaticky v zadané časové frekvenci nebo je možné jednotlivé vstupy přepínat libovolně manuálně.
Quadrátor - umožňuje současné zobrazení signálu ze čtyř kamer na jednom monitoru tak, že obrázek z každé kamery zabírá čtvrtinu obrazovky. Některé quadrátory mají současně i funkci kamerového přepínače.
Multiplexer - může postupně sekvenčně zobrazovat záběry z 1,2,3,4 ... – 16 připojených kamer nebo je může současně zobrazit na jednom monitoru v tzv. „multiscreen“ módu – všechny ve stejně velkém zobrazení nebo určitou kameru ve výseči případně kvadratický obraz z části připojených kamer. Simplexní multiplexer umožňuje záznam všech kamer na jednom záznamovém zařízení, ale nahrávají se pouze kamery, které jsou současně zobrazeny na monitoru. Duplexní multiplexer umožňuje nahrávání všech připojených kamer současně, bez ohledu na to, kolik je jich zobrazeno. V případě přehrání záznamu je nutné použít stejný typ multiplexeru a pokud není k dispozici „přehrávací pracoviště“ není možné tento multiplexer použít v té samé době pro sledování a další záznam. Tento problém řeší triplexní multiplexer, který umožňuje současně všechny funkce.
Videoústředna - slouží pro distribuci videosignálů ve velkých aplikacích s počtem do 1024 kamer. Zobrazovat je lze na max. 96-ti monitorech rozmístěných až na 96 nezávislých pracovištích. Pomocí klávesnic lze ovládat všechny funkce systému (volba jednotlivých kamer, ovládání pohyblivých kamer, programování a další speciální funkce).

Záznamová zařízení :
V současné době se používá několik druhů záznamových zařízení. Standardní záznam ale tvoří tato zařízení :
Time Lapse videorekordér - profesionální pomaloběžné páskové záznamové zařízení s dobou záznamu 3 – 960 hodin (i v reálném čase) na jednu VHS kazetu 180 min. trvalého záznamu nebo nastavení nahrávání v předem zadaných intervalech. Po zaplnění kazety dojde k jejímu přetočení na začátek a zařízení se buď vypne nebo začne kazetu opět přehrávat novým záznamem – podle nastavení.
Digitální videorekordér (DVR) - je multifunkční zařízení připravené pro připojení 1 - 32 kamer, panerai replica watches možností připojení audio kanálů pro záznam zvuku, a případně dalších periférií. Umožňují sledování a záznam dle libovolné konfigurace uživatele, protože prakticky v jednom přístroji plní funkci quadrátoru, multiplexeru a záznamového zařízení. Záznam se ukládá na HDD, jeho kapacita je přímo úměrná právě na velikosti tohoto HDD a kvalitě záznamu. Vzhledem k provedení těchto zařízení je zaručená vysoká kvalita zobrazovaného signálu i samotného záznamu. Přijatý obraz je možné dále zpracovávat. DVR komunikují po ISDN, ADSL, LAN a WAN sítích. Umožňují vzdálený přístup - sledování aktuálního dění, záznamu, programování systému. Tyto přístroje se dodávají též v nárazu vzdorném provedení pro mobilní použití, např. v dopravních prostředcích. Při výběru DVR důkladně zvažte své požadavky, hlavně počet vstupů s rezervou pro případné rozšíření systému, požadovanou dobu archivace a kvalitu záznamu.
Záznam do PC – při použití speciálních „videokaret“ které se dodatečně instalují do PC, můžete získat relativně kvalitní záznamové zařízení. Karty se dodávají se 4 vstupy (pro čtyři kamery) a jejich propojením se dá systém rozšiřovat až do kapacity 32 vstupů. To vše ale s podmínkou, že to umožní vyhodnocovací SW dodávaný se zařízením (pro každý typ jiný SW), a že počítač, do kterého je tento systém implantován má odpovídající parametry. Obsluha a funkce systému je obdobná, jako u DVR. Vzhledem ke kapacitě, kterou chod uvedeného zařízení potřebuje, nedoporučujeme PC používat pro další aplikace.

Jak vybrat přesné objektivy - 3 základní kroky při rozhodování

1. Mám použít manuální clonu, automatickou clonu?
• Manuální clonu můžete použít (a ušetřit peníze) jen, pokud máte zajištěno konstantní
osvětlení. Například osvětlený obchod nebo kancelář.
• Když se osvětlení mění, je doporučeno použít automatickou clonu.

2. Jakou ohniskovou vzdálenost objektivů potřebujete?
Návod: čím menší je ohnisková vzdálenost, tím širší je zorné pole.
• Když máte bezpečnostní kameru např. v kanceláři nebo skladišti a chcete vidět maximální
záběr, použijte 1.6 až 4 mm objektiv (vytvářejí širší, poněkud vzdálenější obraz, při malé
ohniskové vzdálenosti počítejte se zkreslením obrazu)
• Když chcete sledovat konkrétní limitované prostory, jako např. vstupy, použijte 8 a více mm
objektivy (vytváří užší obraz a objekty jsou blíže)
• Pokud nejste jednoznačně rozhodnuti a nemáte přesnou představu, jaký záběr nejlépe
využijete, použijte objektivy s proměnnou ohniskovou vzdáleností např. 3 – 8 mm .
Tím získáte flexibilitu pro výběr nejlepšího www.omegasweden.org zorného pole.
• Uvedené údaje jsou informativní, kontaktujte nás a mi Vám rádi pomůžeme vybrat
nejvhodnější typ pro Vaši aplikaci.

www.voguebagmall.com

 

pożyczka kwota wolna jazda pozyczka bez bik i zaświadczenie angielskiego jak otworzyc pozyczki chwilowki pożyczki w wieku rozrodczymy chwilowka na dowod od 18 godina pożyczki w domu klienta opole dwie pożyczki w provident odsetki pożyczka kalkulator walut chwilówka w euro pożyczka bezzwrotna z zfśs emerytów 2016 projekt ustawy o pożyczkach prywatnych pożyczki janosik sosnowiec 55 https://unique-watch.bytelove.org